Kezdőlap Helyi Esemény Tűzgyújtási tilalom lépett életbe mától Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében is

Tűzgyújtási tilalom lépett életbe mától Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében is

Tűzgyújtási tilalom lépett életbe mától Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében is, a napsütéses idő és kánikula következtében fellépő szárazság miatt. A Nébih kiemelte, hogy a tartós csapadékhiány következtében az erdőkben és az erdőkkel szomszédos területeken a biomassza teljesen kiszáradt. A korábbi aszály miatt nőtt a könnyű holt biomassza mennyisége, ami az extrém száraz növényzettel együtt rendkívül magas tűzkockázatot eredményez.Tilos tüzet gyújtani a belterületi és külterületi erdőkben és azok 200 méteres körzetében fekvő külterületi ingatlanokon, valamint fásításokban és azok 200 méteres körzetében külterületi ingatlanokon. A tilalom a kijelölt tűzrakóhelyekre is vonatkozik – közölte a hatóság.