Teljessé vált a leendő Tisza-kormány összetétele: bejelentették a Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőit is. A rendvédelmet és sportot felügyelő belügyi tárcát Pósfai Gábor, míg az igazságügyi minisztériumot Melléthei-Barna Márton vezetheti. Magyar Péter korábban már ismertette, hogy kormányában 16 minisztérium működik majd. A külügyi tárcát Orbán Anita, a pénzügyet Kármán András, a gazdasági és energetikai ügyeket Kapitány István irányíthatja. Az egészségügyért Hegedűs Zsolt, a honvédelemért Ruszin-Szendi Romulusz, a közlekedésért pedig Vitézy Dávid felelhet. A parlament alakuló ülése május 9-én lesz, ekkor teheti le miniszterelnöki esküjét Magyar Péter. Az új kormány hivatalosan a miniszterek kinevezésével alakulhat meg.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









