Kezdőlap Helyi Kultúra Új Andrássy-Kurta alkotással gazdagodott Sárospatak

Új Andrássy-Kurta alkotással gazdagodott Sárospatak

Új műalkotással gazdagodott Sárospatak. A Múzeumok Éjszakája alkalmából Andrássy Bálint a városnak adományozta édesapja, Andrássy-Kurta János „Magyar piéta? című domborművét. A magyar szobrászat kiemelkedő alakja még 1976-ban teljes életművét Sárospataknak ajándékozta. Alkotásai ma a Sárospataki Képtárban láthatók, emellett öt köztéri szobra is díszíti a várost.
Az ünnepségen elhangzott: az új adomány tovább erősíti Andrássy-Kurta János és Sárospatak kapcsolatát. A 2008-ban elhunyt művész öröksége így egy újabb értékes alkotással bővült. Öröksége megtekinthető, a Sárospataki Képtárban. Andrássy Bálint, a szobrászművész fia a Zemplén Televíziónak beszélt az adományozás jelentőségéről.