Új műalkotással gazdagodott Sárospatak. A Múzeumok Éjszakája alkalmából Andrássy Bálint a városnak adományozta édesapja, Andrássy-Kurta János „Magyar piéta? című domborművét. A magyar szobrászat kiemelkedő alakja még 1976-ban teljes életművét Sárospataknak ajándékozta. Alkotásai ma a Sárospataki Képtárban láthatók, emellett öt köztéri szobra is díszíti a várost.
Az ünnepségen elhangzott: az új adomány tovább erősíti Andrássy-Kurta János és Sárospatak kapcsolatát. A 2008-ban elhunyt művész öröksége így egy újabb értékes alkotással bővült. Öröksége megtekinthető, a Sárospataki Képtárban. Andrássy Bálint, a szobrászművész fia a Zemplén Televíziónak beszélt az adományozás jelentőségéről.
NEKED AJÁNLJUK
Nehéz napok várnak a mezőgazdaságra
Nehéz napok várnak a mezőgazdaságra. Rendkívüli hőhullámra és tartós csapadékhiányra figyelmeztet a HungaroMet. Az előrejelzés szerint a hét végén és a jövő hét elején...









