Szeptember elsejétől ingyen utazhatnak a miskolci általános iskolások a városi járatokon. Az önkormányzat döntése értelmében az 1?8. évfolyamos, miskolci intézményben tanuló diákok úgynevezett hologramos matricát kapnak a diákigazolványukra, amely teljes bérletként szolgál majd a helyi közlekedésben. A kedvezmény kizárólag Miskolc közigazgatási határán belül érvényes. Fontos, hogy szeptember 21-től már csak a hologramos matricával ellátott igazolványokkal lehet ingyen utazni, addig azonban a diákigazolvány önmagában is elegendő.
A 14 év alattiak számára eddig elérhető kedvezményes havi bérletet utoljára augusztusra lehet megváltani, a korábbi bérletváltó kártyák pedig szeptembertől érvényüket vesztik-írja az mvkzrt.hu.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









