A kormány célja, hogy a tavaszi félévtől minden szakképző intézményben része legyen az oktatásnak a mesterséges intelligencia alapjainak tanítása, erről beszélt Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum egyik technikumában. Az MI-oktatás ősszel először pilotprogramként indult el 60 szakképző iskolában. A miniszter szerint novemberben mintegy száz oktatót képeztek ki, és az idei tanévben 1700 diák ismerkedik meg a technológia alapjaival. A cél az, hogy a tanulók olyan digitális és technológiai ismereteket kapjanak, amelyekre a munkaerőpiacon egyre nagyobb szükség van. A miniszter a látogatás során egy MI-órát is megtekintett.
Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









