Egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után sem nevezték meg a felelősöket, derül ki egy román oknyomozó portál helyszíni riportjából, melyet az MTI is közölt. A beszámoló szerint a Salrom állami vállalat a sürgősségi munkálatok felét sem végezte el teljesen, miközben a sóbánya elárasztása súlyos ökológiai és gazdasági következményekkel járt. A korábban több százezer turistát vonzó településen mára a turizmus gyakorlatilag megszűnt, a panziók és vállalkozások többsége bezárt. A Kis-Küküllő térségében jelentős környezeti károk keletkeztek, több tízezer ember pedig átmenetileg ivóvíz nélkül maradt. A hatóságok vizsgálata továbbra is folyamatban van, az ügyben bűnvádi eljárás zajlik.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Akár 42 fok is lehet a jövő hét elején
Tovább fokozódik a hőség a hétvégén és a jövő hét elején. A meteorológiai előrejelzések szerint vasárnap már több helyen elérheti a 40 Celsius-fokot a...









