Kezdőlap Országos Gazdaság-Országos Megkezdődtek a kormányhivatali határszemle-ellenőrzések

Megkezdődtek a kormányhivatali határszemle-ellenőrzések

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Megindultak az idei határszemlék, amelyek során a kormányhivatalok a termőföldek megfelelő hasznosítását vizsgálják. Az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint az ellenőrzések célja, hogy a földhasználók betartsák a törvényben előírt kötelezettségeket, így a területek művelését vagy gyommentesen tartását. A vizsgálatok kiterjednek az engedély nélküli földhasználatra és a művelési ágak nyilvántartásának egyezőségére is. A tárca figyelmeztet: a szabályok megszegése földvédelmi bírságot vonhat maga után.