A villamosenergia-ellátás biztonsága érdekében arra kéri a lakosságot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, hogy este 6 és 9 óra között lehetőség szerint csökkentsék az áramfogyasztásukat. A miniszter azt javasolja, hogy ebben az időszakban kevesebbet használják a klímaberendezéseket, és inkább az éjszakai vagy hajnali órákban hűtsék le otthonaikat. Emellett érdemes a telefonok, laptopok, elektromos autók töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek használatát is este 9 óra utánra időzíteni.
A tárcavezető hangsúlyozta: a szakemberek folyamatosan dolgoznak a biztonságos energiaellátás fenntartásán, a lakosság együttműködése pedig hozzájárulhat a rendszer zavartalan működéséhez.
NEKED AJÁNLJUK
Nehéz napok várnak a mezőgazdaságra
Nehéz napok várnak a mezőgazdaságra. Rendkívüli hőhullámra és tartós csapadékhiányra figyelmeztet a HungaroMet. Az előrejelzés szerint a hét végén és a jövő hét elején...









