Kezdőlap Országos Esemény-Országos Esti áramtakarékosságra kérik a lakosságot

Esti áramtakarékosságra kérik a lakosságot

A villamosenergia-ellátás biztonsága érdekében arra kéri a lakosságot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, hogy este 6 és 9 óra között lehetőség szerint csökkentsék az áramfogyasztásukat. A miniszter azt javasolja, hogy ebben az időszakban kevesebbet használják a klímaberendezéseket, és inkább az éjszakai vagy hajnali órákban hűtsék le otthonaikat. Emellett érdemes a telefonok, laptopok, elektromos autók töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek használatát is este 9 óra utánra időzíteni.
A tárcavezető hangsúlyozta: a szakemberek folyamatosan dolgoznak a biztonságos energiaellátás fenntartásán, a lakosság együttműködése pedig hozzájárulhat a rendszer zavartalan működéséhez.