Együttműködési megállapodást írt alá a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön, valamint a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem. Az ünnepélyes aláírásra június 25-én került sor az egyetem tanácstermében. A két intézmény kapcsolata több évtizedes múltra tekint vissza, a mostani megállapodás pedig új, stratégiai keretet ad a közös munkának. A felek a jövőben még szorosabban működnek együtt kulturális, oktatási, tudományos és reintegrációs programokban, valamint a jóvátételi munka és a börtönlelkészek képzése területén is. A cél, hogy közösen járuljanak hozzá a közjó szolgálatához és az elítéltek sikeres társadalmi visszailleszkedéséhez.
NEKED AJÁNLJUK
Új látogatóközpont épül Cigándon, megújul a királyhelmeci Csonkavár környezete
Közös turisztikai fejlesztésbe kezdett Cigánd és Királyhelmec önkormányzata. Az Interreg Magyarország?Szlovákia Program támogatásával Cigándon új látogatóközpont épül a Bodrogközi Múzeumporta mellett, ahol turisztikai információs...









