Európai segítséget kér a medvekérdés rendezéséhez Hargita megye vezetése. Bíró Barna Botond, a megyei önkormányzat elnöke levélben fordult az Európai Bizottság elnökéhez, Ursula von der Leyenhez, mert a barnamedvék egyre gyakrabban jelennek meg lakott területeken. Idén Hargita megyében már 148 alkalommal riasztották a lakosságot medvék miatt, és több város utcáin is rendszeresen feltűntek a nagyragadozók. A megyei vezető szerint olyan uniós szabályozásra van szükség, amely a természetvédelem mellett nagyobb hangsúlyt fektet az emberek biztonságára is.
NEKED AJÁNLJUK
Új látogatóközpont épül Cigándon, megújul a királyhelmeci Csonkavár környezete
Közös turisztikai fejlesztésbe kezdett Cigánd és Királyhelmec önkormányzata. Az Interreg Magyarország?Szlovákia Program támogatásával Cigándon új látogatóközpont épül a Bodrogközi Múzeumporta mellett, ahol turisztikai információs...









