Kezdőlap Külföld Drámai a helyzet Hargita megyében, már napi három medveriasztás érkezik

Drámai a helyzet Hargita megyében, már napi három medveriasztás érkezik

Európai segítséget kér a medvekérdés rendezéséhez Hargita megye vezetése. Bíró Barna Botond, a megyei önkormányzat elnöke levélben fordult az Európai Bizottság elnökéhez, Ursula von der Leyenhez, mert a barnamedvék egyre gyakrabban jelennek meg lakott területeken. Idén Hargita megyében már 148 alkalommal riasztották a lakosságot medvék miatt, és több város utcáin is rendszeresen feltűntek a nagyragadozók. A megyei vezető szerint olyan uniós szabályozásra van szükség, amely a természetvédelem mellett nagyobb hangsúlyt fektet az emberek biztonságára is.