Kezdőlap Országos Esemény-Országos Radikálisan csökkentik a plakáthelyek számát Budapesten

Radikálisan csökkentik a plakáthelyek számát Budapesten

Jelentősen csökkentené a közterületi reklámok számát Budapest. A Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében az év végéig várhatóan mintegy tízezer reklámfelületet számolnak fel, és betiltják az óriásplakátokat, valamint a reklámhálókat is. A jövőben reklám elsősorban az utasvárók citylight felületein, néhány kijelölt hirdetőoszlopon és bizonyos tetőreklámokon jelenhet meg. A főváros vezetése szerint az intézkedés célja a reklámszennyezés csökkentése és a városkép védelme. Az új szabályozás október 1-jén lép hatályba, a tiltott reklámeszközöket pedig december 31-ig kell eltávolítani.