A digitalizáció gyors ütemű fejlődése új kihívásokat és veszélyeket támaszt a gyermekek egészségére, amelyről minden szülőnek tudnia kell – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium. A tárca közleménye szerint a digitális eszközök korai és túlzott használata súlyosan károsíthatja a gyermekek idegrendszeri, érzelmi és szociális fejlődését, valamint növeli a veszélyes online tartalmakkal való találkozás esélyét, különösen hároméves kor alatt. A megnövekedett kisgyermekkori digitális eszközhasználat negatív hatással van a gyermekekre, többek között az óvodaérettségre is, a kialakult hátrányok elsősorban a megkésett beszédfejlődés, a figyelem, a koncentráció csökkenése és a monotónia-tűrés területén érhetőek tetten – írták. A digitális eszközök gyermekekre gyakorolt káros hatásainak csökkentése érdekében törvényjavaslatot nyújtottak be, melynek értelmében minden digitális eszköz forgalmazója köteles figyelmeztető tájékoztatót elhelyezni a kisgyermekekre gyakorolt káros hatásokról, akár azt üzletben, akár online értékesíti – közölték.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









