A neves norvég zeneszerző, Edvard Grieg (1843?1907) zsebében mindig ott lapult kabalája, egy kis békafigura.
Az állandóan magánál tartott kis figurát minden előadás előtt megsimogatta, hogy szerencsét hozzon neki. A zenetörténészek úgy gondolják, hogy a békát egy kislánytól kapta ajándékba szülővárosában, Bergenben. A gesztus állítólag annyira meghatotta a művészt, hogy attól kezdve folyamatosan magánál tartotta a kis állatkát ? aki meg is hozta számára a (világ)hírt.
forrás: agytoro.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Libegők Éjszakája a Zemplén Kalandparkban
Július 11-én ismét csatlakozik a Zemplén Kalandpark a Libegők Éjszakája országos programsorozathoz. A Magas-hegyi libegő ezen a napon meghosszabbított nyitvatartással este 9 óráig üzemel,...









