Rendkívüli sajtótájékoztatón számolt be a sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház előtt Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke, a térségi szülészeti ellátás változásairól. A közgyűlés elnöke a helyszínen kiemelte: folyamatosan zajlanak az egyeztetések, és ha minden feltétel adott lesz, akár már augusztus elsejétől visszaállhat a korábbi ellátási rend. Július elsejétől ideiglenesen átszervezték a sátoraljaújhelyi kórház szülészeti és nőgyógyászati osztályának működését. A sürgős eseteket mostantól a miskolci Központi Kórház, valamint a kisvárdai Szent Damján Görögkatolikus Kórház látja el, nappal és ügyeleti időben is. A döntés komoly visszhangot váltott ki a térség lakóinak körében, hiszen több tíz kilométert kell utazni Sátoraljaújhelyről az említett városokba. A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei közgyűlés elnöke, Bánné dr. Gál Boglárka hangsúlyozta: "Anyaként és politikusként is kiemelten fontosnak tartja, hogy minél hamarabb megnyugtathassa az itt élő embereket. " Kiemelte: "Az egyeztetések folytatódnak, a tervek szerint augusztus elsejétől visszaállhat a jelenlegi ellátási rend."
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









