Beomlott egy régi sóbánya a máramarosi Rónaszéken. Hét személyt kilakoltattak és lezárták a területet – közölte a Máramaros megyei prefektusi hivatal. Az Agerpres hírügynökség jelentése szerint a Máramaros megyei Rónaszék régi sóbányájának beomlása nyomán egy 30 méter átmérőjű, 10-15 méter mély kráter keletkezett. Ennek mélyén az egykori bánya bejárati része látható. A földomlás nyomán 4000 négyzetméteren lezárták az érintett területet. A földmozgások miatt egy közeli megyei úton is korlátozni kellett a gépkocsiforgalmat. Az egykori sókitermelés nyomán megmaradt régi galéria omlott be, és mintegy 150 négyzetméteren további földmozgások érzékelhetők, tudatta a helyszínre kiérkező alprefektus.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









