Gyermek veszélyeztetése miatt hozott jogerős ítéletet a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság egy nő ügyében, aki egy forró nyári napon felügyelet és folyadék nélkül hagyta gyermekeit Miskolc belvárosában. A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2024. július 11-én kora délután egy plazmaközpontba ment, miközben az épület előtt legalább egy órára magára hagyta 9, 5 és 3 éves gyermekeit, valamint egy 20 hónapos kisgyermeket. Az eset idején harmadfokú hőségriasztás volt érvényben, a hőmérséklet meghaladta a 35 Celsius-fokot, és melegrekord is született. Egy járókelő figyelt fel a kisgyermek kiszáradás közeli állapotára, vizet adott neki, majd értesítette a rendőrséget. A bíróság szerint a vádlott a történtek előtt és után is súlyosan elhanyagolta a gyermeket, aki emiatt többször kórházi kezelésre szorult, és ezzel veszélyeztette testi fejlődését. A bíróság a nőt 1 év 8 hónap – 2 év próbaidőre felfüggesztett – szabadságvesztésre ítélte. Súlyosító körülmény volt büntetett előélete, enyhítőként értékelték beismerő vallomását és megbánását. Az ítélet jogerős.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









