Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára a közösségi médiában jelentette be, hogy mostantól minden kétséget kizáróan teljes egészében elengedik a diákhitel-tartozást gyermek születése esetén. Fontos változás, hogy a kedvezmény immár azokra az édesanyákra is vonatkozik, akik záróvizsgát tettek, de még nem kapták meg a diplomájukat, tehát már nem rendelkeznek aktív hallgatói jogviszonnyal. A tanulás és a családalapítás nem kizárják, hanem erősítik egymást szavai szerint. A cél egy olyan felsőoktatási rendszer, amely valóban családbarát módon támogatja a fiatalokat életük meghatározó időszakaiban ? hangsúlyozta az államtitkár.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









