Idén ősszel a Gönci Huszita Ház és Helytörténeti Gyűjtemény tiszta szobája kortárs művészeti galériává változott. Ugyanis egy hónapon keresztül otthont ad a ?Házak és Erődök? című nemzetközi MailArt kiállításnak, melyre 10 ország több mint 30 alkotója küldött képeket. A kiállított művészeti alkotások a tárlat zárása után a gyűjtemény tulajdonába kerülnek. Göncön a kezdeményezéssel hagyományt kívánnak teremteni a jelen és a múlt összekötésére. A magyaros szóval, küldeményművészet a 20. század derekán alakult ki és vált önálló művészeti ággá, mondta el rádiónknak Dr. Szénégető Gábor, a Huszita Ház vezetője, a tárlat alapító-főrendezője.
Cikkünk frissítése óta eltelt 9 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









