Második világháborús német aknavető gránát került elő az Aggteleki Nemzeti Park területéről, a Vecsembükki-zsombolyból, 60 méter mélyről – közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezrede a közösségi oldalán. Azt írták: a Magyar Barlangi Mentőszolgálat tagjai ereszkedés gyakorlása közben bukkantak a robbanótestre Magyarország harmadik legmélyebb barlangjában. A második világháborús, 81 milliméteres német aknavető gránátot a tűzszerészek alpintechnikát alkalmazva emelték ki, a barlangi mentőszolgálattal és az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságával közreműködve. A lövedék nem tartalmazott robbanóanyagot, és a katonák elszállították a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









