Októbertől bevezetik a decentralizált önkormányzati számlavezetést, első körben a főváros, a kerületek és a megyei jogú városok részvételével – jelentették be a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékesei a Magyar Államkincstár által rendezett fórumon Budapesten. Kisgergely Kornél, az NGM államháztartásért felelős államtitkára elmondta: az államháztartás stabilitása a mindenkori kormány felelőssége. Annak része az önkormányzati alrendszer, az önkormányzatok adóssága is beleszámít az államadósságba, az önkormányzati pénzek kontrollja ezért fontos. Mindezt fokozatosan vezetik be, idén október elsejétől a főváros, kerületek, megyei jogú városok, majd 2027. január elsejétől a városok, végül 2028. január elsejétől pedig a községek, azaz mindenki a rendszerben lesz. A cél, hogy az új rendszer ne jelentsen többletadminisztrációt, egyszerűen, automatikusan bevezethető legyen – mondta.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









