Közel 13 millió jármű mozgott a mostani hétvégén az olaszországi autósztrádákon és más utakon az üzemeltetők adatai szerint. Az idegenforgalmi szakma képviselői mégsem elégedettek az idei nyári szezonnal. Sőt, az olaszok és külföldiek is drágulásra panaszkodnak. Augusztus második szombat-vasárnapját az olasz autósztrádákat felügyelő vállalatok fekete színnel jelölték meg a rendkívüli forgalom miatt. A még nem végleges adatok szerint több mint 12 és fél millió jármű mozgott a városok és a tengerpartok vagy hegyek közötti útvonalakon. Augusztus 15., Nagyboldogasszony ünnepének a hete nyári csúcsidőszaknak számít: a gyárak és üzletek egy része bezár, és szeptemberben nyit újra. Azok is elindulnak nyaralni, akik eddig nem tették meg. Ráadásul a meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint az idei nyár legmelegebb napjai következnek. A szezon azonban nem hozza a várt eredményt. Egy olasz szállodaszövetség vezetője a klímaváltozással magyarázta, hogy a hőségben sokan már nem a nyári hónapokban utaznak vakációzni, vagy a tengerpart helyett a hegyeket választják.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









