Augusztus elsejétől újra elérhető a szülészeti és nőgyógyászati ellátás Sátoraljaújhelyen. Az Erzsébet Kórház még június végén jelentette be, hogy ideiglenesen felfüggeszti a sürgősségi ellátást ezen a területen, az eseteket pedig a miskolci és kisvárdai intézményekbe irányították át. A döntés komoly lakossági aggodalmat váltott ki, hiszen a térség betegeinek akár több tíz kilométert is meg kellett tenniük az ellátásért. A helyi és a vármegyei vezetők a közlemény megjelenése után egyeztetésekbe kezdtek. Szamosvölgyi Péter polgármester és Bánné Dr. Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke ezt követően sajtótájékoztató keretében közösen jelentették be: a szolgáltatás augusztus 1-jétől újraindul a sátoraljaújhelyi kórházban. Az intézmény hivatalos közleménye is megerősítette a napokban, hogy az osztály ismét fogadja a betegeket.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









