Három kanadai tartományban több mint 25 ezer embert kellett kitelepíteni otthonából, mivel vasárnap is tovább pusztítottak az erdőtüzek. A múlt héten ennek okán szükségállapotot jelentettek be. A hatóságok most a levegő minőségének romlására figyelmeztettek Kanada és az Egyesült Államok egyes részein. Továbbá csökkentek a látási viszonyok Kanada érintett régióiban és néhány határ menti amerikai államban. A levegőminőségi adatokat közlő AirNow amerikai környezetvédelmi ügynökség honlapja szerint az Egyesült Államok egyes régióiban a levegő minősége vasárnap elérte az ?egészségtelen? szintet. A füst az oltást is lassítja, mivel a látási viszonyok romlanak miatta, a levegőből ezért kevésbé tudnak védekezni a tűzzel szemben. Kanadában májustól szeptemberig pusztítanak erdőtüzek. Az ország 2023-ban élte át a legsúlyosabb erdőtűzszezont, amely szinte egész Észak-Amerikát hónapokra füstbe borította, a füst még Magyarországot is elérte.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









