Új gázerőmű épül a Mátrában, megkapta a létesítési engedélyt a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivataltól a Visontára tervezett, kombinált ciklusú gázerőművi blokk – olvasható az Energiaügyi Minisztérium közösségi oldalának bejegyzésében. Az utolsó adminisztratív feltétel teljesülésével elkezdődhet a kivitelezés, a munka hamarosan indul. Magyarországon másfél évtizede épült utoljára áramtermelő alaperőmű, az ellátásbiztonság és energiaszuverenitás erősítése érdekében most három új blokk is létrejön Kelet-Magyarországon, az egyik a Mátrai Erőmű visontai telephelyén szolgálja majd az áramszolgáltatás zavartalansága mellett a térségi munkahelyek megőrzését is – írták. Az MVM Csoport barnamezős beruházásában kiváló helyi adottságokra, meglévő közműcsatlakozásokra támaszkodhat a kivitelező nemzetközi konzorcium. Várhatóan 2028-ra 650 megawattnyi rugalmasan szabályozható kapacitás létesül, elősegítve az új zöldenergia-termelők kiegyensúlyozott rendszerbe illesztését is – olvasható a bejegyzésben.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









