Új, független országos környezetvédelmi hatóság felállítását tervezi a Tisza Párt, erről az élő környezetért felelős miniszter-jelölt beszélt közösségi oldalán. Gajdos László azt írta: már dolgoznak az Élő Környezet Minisztériumának létrehozásán, és ennek első lépéseként hoznák létre az új hatóságot. A tervek szerint a szervezet politikai befolyástól mentesen, kizárólag szakmai alapon működne, és folyamatos ellenőrzésekkel vizsgálná a nagy szennyező ipari üzemeket. Célja a jogszabályok betartatásának erősítése, valamint a beruházások biztonságos működésének garantálása. A miniszter-jelölt hangsúlyozta: az új rendszerben nagyobb szerepet kapnának a civil szervezetek és a lakosság véleménye is. Mint fogalmazott, egy olyan védelmi rendszert szeretnének kiépíteni, amely a környezet és az emberek egészségének biztonságát helyezi a középpontba.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









