Montenegró ideiglenesen megszünteti a török állampolgárok vízummentes beutazását ? jelentette be a miniszterelnök. A döntést azután hozták, hogy a hét végén 45 török állampolgárt állítottak elő erőszakos cselekmények miatt az országban. A montenegrói kormány gyorsított eljárásban dönt a vízummentesség ideiglenes felfüggesztéséről a stabilitás és a biztonság megőrzése érdekében. A miniszterelnök közölte, hogy a két ország közötti gazdasági kapcsolatok és a jó viszony fenntartása érdekében intenzív tárgyalásokat kezdeményeznek Törökországgal a kölcsönös érdekeket szolgáló megoldás érdekében. A rendőrség vasárnap számolt be arról, hogy 24 óra alatt több erőszakos incidens történt. A 45 előállított személy ott tartózkodásának okait és jogszerűségét vizsgálják. Montenegróban jelenleg hivatalosan mintegy 13 ezer 300 török állampolgár él.
Cikkünk frissítése óta eltelt 8 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









