Kedden délután az Országgyűlés ülésén teszik le esküjüket a Tisza-kormány miniszterei, derül ki a parlament honlapján közzétett napirendi javaslatból. Az ülés 16 órakor kezdődik a napirend elfogadásával, majd ismertetik Sulyok Tamás köztársasági elnök átiratát a miniszteri kinevezésekről. A minisztereket a miniszterelnök javaslatára nevezi ki az államfő, az alaptörvény szerint ezzel alakul meg a kormány. A parlamentben felszólal Magyar Péter miniszterelnök is, aki bemutatja a kabinet tagjait. A 16 miniszter eskütételét bizottsági meghallgatások előzik meg hétfőn és kedden. Az eskütétellel a kormány hivatalosan is megalakul, és megkezdheti a munkáját.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









