A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal a 2026-os rendszerváltás egyik legfontosabb intézménye lesz, így fogalmazott Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés alakuló ülésén. Közlése szerint a hivatal feladata az elmúlt 20 év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési ügyek kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett vagyon visszaszerzésének támogatása. A tervek szerint a szerv autonóm, független állami intézményként működne, és az Országgyűlésnek tartozna beszámolással. Magyar Péter szerint a hivatal minden olyan területet vizsgálna, ahol felmerülhet a közvagyon sérelme vagy jogsértés gyanúja.
Kezdőlap Országos Esemény-Országos Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozását jelentette be Magyar Péter
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









