Ünnepélyes eskütétellel megalakult az Országgyűlés, az áprilisban megválasztott képviselők a történelmi zászlók előtt tettek esküt. A nemzetiségi képviselők többek között lovári, beás, román és horvát nyelven mondták el az eskü szövegét. A parlament egyhangú döntéssel igazolta a mandátumokat, a 199 fős törvényhozásban a Tisza Párt rendelkezik többséggel, mellette a Fidesz-KDNP és a Mi Hazánk képviselői jutottak be. Az alakuló ülést a köztársasági elnök nyitotta meg, majd a korelnök vezette tovább a tanácskozást. Elhangzott a Nemzeti Választási Bizottság és a Nemzeti Választási Iroda beszámolója is a választás lebonyolításáról. A testületek értékelése szerint az országgyűlési választás a jogszabályoknak megfelelően, fennakadások nélkül zajlott, magas részvétel mellett. A beszámolók kitértek arra is, hogy a választási eljárás gördülékeny volt, az informatikai fejlesztéseknek köszönhetően az eredményeket gyorsan tették közzé, és a rendszer stabilan működött a kiemelt terhelés alatt is. A korelnök a mandátumvizsgálat idejére szünetet rendelt el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









